Krásná i na mateřské

Každý si představí unavenou ženu s mastnými vlasy, poporodními kily navíc, oblečenou v teplákách a tričku s fleky od mléka. Ano je to klišé, ale... ruku na srdce, někdy tak opravdu vypadá každá z nás ?


To že, jsme mámy, rozhodně neznamená, že musíme přestat být krásné.


Čas

A kdy tedy ten čas najít? Malé děti spí poměrně často a dlouho (samozřejmě ne všechny), využijte čas a věnujte se chvíli samy sobě. Zasloužíme si to :)

Já když se maluji, můj syn na mě bez přestávky kouká a směje se, dam mu třeba Štěteček a maže mi tím štětečkem celý obličej :) a je to sranda pro nás oba.

Vlasy

Ať už máte vlasy jakékoliv, troufám si tvrdit, že opravdu nejdůležitější je jejich čistota. S mastnými vlasy totiž nikdo žádnou parádu neudělá. Já si je natupíruji a hodím do drdolu :) jaká pak drbačka.

Make-up

Nejlepší je obličej stále mazat, hlavně ráno a večer. Určitě není nutné malovat se každý den, když to některým maminkám vyhovuje, stejně jako mě, tak proč ne. Hlavní je večer obličej důkladně odlíčit, a když jste unavená šmárněte po vlhčeném ubrousku.

Pohyb

Chce to pohyb. S malým dítětem je nejlepším pohybem chůze - dítě můžete mít u sebe v kočárku či v šátku. Nic to nestojí, dítě je na čerstvém vzduchu, vy také a jako bonus k tomu děti v kočárku venku dobře spí. 


Zapojte tatínka

Zastavte se a zapojte také tatínka. I on musí budovat vztah se svým dítětem - dejte jim tedy čas, který stráví jen spolu. A vy si klidně zatím zalezte do vany, zapalte svíčky a jen tak relaxujte. 
Přítel si bere Sebíka na procházku do lesa, nebo s pejskem na prochajdu :) nebo jen tak koukají na pohádky.


You May Also Like

0 komentářů

Stránky